fbpx

Julia Habrat

IMG-9817
IMG-9820
IMG-9827
IMG-9822
IMG-9825
IMG-1994
IMG-1992
IMG-1993
IMG-9829

Julia Habrat

Julia Habrat urodzona w 1997 roku w Krakowie. W 2017 roku rozpoczęła studia malarstwa na wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uczestniczka pierwszego Triennale Malarstwa Studenckiego w Rzeszowie oraz tego samego roku, wystawy Korelacje w ramach Art Week’u w Poznaniu. W 2019 przygotowała wystawę „Dwa pokolenia. Jedna wystawa” w Galerii Lipowa 3 w Krakowie gdzie pokazywała swoje rzeźby, w tym samym roku można było je zobaczyć podczas festiwalu Jazz Art Fashion Festival w Katowicach. Aktualnie studentka III roku studiów licencjackich. 

W swoich pracach rysunkowych Julia przedstawia kobiety o większych rozmiarach, jak sama mówi chce pokazać piękno w każdej postaci niezależnie od wielkości. Prace te są oparte na doświadczeniach autorki, które mają emocjonalne znaczenie i podejmują próbę wniesienia samoakceptacji.

W pracach dyplomowych malarskich, Julia przedstawia historię opartą na swoim życiu prywatnym. Inspirując się psychoanalizą Freuda Czerwonego Kapturka, chce pokazać i zrozumieć własne postępowanie. Prace malarskie są dla niej przedstawieniem swojej kobiecości, inspirując się ciałem, feminizmem oraz własną wrażliwością tworzy abstrakcje organiczne o dużych rozmiarach, które kolorystyką mają nawiązywać do namiętności.